9 grudnia 2008

Zamieszki w Grecji

Studenci i uczniowie podpalają miejsca publiczne, niszczą samochody i sklepy. Działania są protestem na brutalne dziania policji w Atenach, gdzie został postrzelony 15-latek przez jednego z funkcjonariuszy. Jak podaje włoska gazeta Il Messaggero do wypadku w Grecji doszło podczas starć policji z młodymi anarchistami. Protesty przeciwko agresji policji odbyły się także w Berlinie i Londynie pod ambasadami Grecji.

7 komentarzy:

Gen Disobey pisze...

no justice, no peace, fuck the police:
1
2
Greccy policjanci swego czasu zasłynęli z filmików, na których poniżali immigrantów. Tam cały czas się dzieje, szkoły i uniwerki okupowane są chyba bez przerwy. Na ten "spontan" to sobie tam władza zapracowała.

magda pisze...

w ramach dygresji :) w czasach kryzysów i zwiększonego poczucia zagrożenia powstaje więcej filmów o zombie ( patrz tu)- czyli o rewolcie nizin społecznych (i o dziwo najczęściej jest to skuteczna rewolta, tzn. zupełnie niszcząca "stary ład"). A teraz pytanie: czy ktoś zna polski film o zombie??? ;>

Gen Disobey pisze...

:) przedawkowałaś postmodernizm?

Gen Disobey pisze...

no i zaraziłem się... teraz myślę o... nie wiem czy zombie mają wystarczajace poparcie społeczne. Anarchiści i chyba nie tylko oni w środku dnia próbują zdobyć parlament! To raczej nie są tylko dzieci i młodzież na ulicach :) Media może by i chciały pokazywać rezurekcjonistów jako zombie :P Ciekawe czy dałoby się połączyć zombie i Santa?

jah pisze...

http://harce.wordpress.com/ zerknijcie

Gen Disobey pisze...

w ogóle sam blog interesujący

macyn pisze...

I recently came accross your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I dont know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog. I will keep visiting this blog very often.

Kate
http://educationonline-101.com