13 marca 2007

Wszyscy RÓWNI

Wkrótce, bo już 17 marca, zaczyna się Europejski Tydzień Akcji Przeciw Rasizmowi! Tematem tegorocznego tygodnia jest hasło "WSZYSCY RÓŻNI - WSZYSCY RÓWNI".

To, co jest zaplanowane znaleźć można na stronach UNITED for Intercultural Action - Europejskiej sieci przeciwko nacjonalizmowi, rasizmowi, faszyzmowi a wspierającej migrantów i uchodźców. A raporty z zeszłorocznych akcji usłyszeć można na stronach ICARE.

Największą EVER kampanią antyrasistowską w Wielkiej Brytanii będzie Hope not Hate Oparty na konsensusie sojusz organizacji zwalczających rasizm wystąpi przeciwko Brytyjskiej Partii Narodowej.

A w Polsce ma nie być RÓWNOŚCI! Mamy być zaledwie "solidarni". Domniemuję, że z ofiarami nierówności. Być może wynika to z tego, że w krajach cywilizowanych godność człowieka i jego prawa wynikają tylko z jego człowieczeństwa. A w katolickim kraju dotkniętym utopią wolnego rynku człowiek swoje prawa zachowuje warunkowo! Gdy jest pracownikiem, Polakiem, heteroseksualnym reproduktorem niesplamionym współpracą itd. Jeśli równy, to tylko wśród równych. Niedostosowanym niech wystarczy solidarność w modlitwie, gdy już będą ofiarami.

Ale i tak będziemy równi!
Union Verdadera, Culcha Candela - póki co pozostaje tylko rytmicznie pląsać

Brak komentarzy: